Luděk Rejchrt - Slnko svieti pre všetkých

Vydavateľ:  2009 EQUILIBRIA
Preklad: Ľubica Brix
Ilustrácie: Zuzana Bačinská-Čajková

Počet strán: 130
Náklad: - (Vydanie prvé)
Väzba: tvrdá, bez prebalu

Váha: - kg

Stav: veľmi pekný, málinko buchnuté rohy, inak v poriadku

€7
Skladom (1 ks)

Kniha je vhodná ako pomôcka na vyučovanie náboženstva - aj v ročníkovo zmiešaných skupinách.

O knihe Slnko svieti pre všetkých povedali:

Umenie sprostredkovať naratívnym spôsobom Božie posolstvo sa v dobe technického rozvoja vytráca. A predsa nie je nič úžasnejšie a na detskú dušu pôsobivejšie ako hovorený príbeh, ktorého sa dieťa stalo súčasťou. Autorovi tejto knihy sa podarilo podať biblické príbehy strhujúcim spôsobom rečou detí dnešnej doby. Ak chcete, aby sa Vaše dieťa stalo biblickým hrdinom viery a malo od detstva do srdca vštepené duchovné hodnoty, potom ste siahli po správnej knihe.
Mgr. Slavomír Sabol, biskup Východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku

Kniha je určená malým aj veľkým. Výborná čítanka na voľné chvíle i hodiny náboženstva. Sú v nej otázky, ktoré si kladieme. Príbehy, v ktorých môžeme zas a znovu objavovať hlboké pravdy, láskavé Božie vedenie, milujúcu Božiu ruku. A to potrebujeme všetci. Najmä deti. Dovoľme im prísť k Tomu, ktorý je milujúcim Otcom, obetujúcim sa Záchrancom, aby ich život bol prežiarený slnkom Božej milosti, aby ich život bol požehnaný.
Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu ECAV

Táto kniha je spracovaná formou rozprávania z Biblie. Jej obsah je dobre volený. Stará zmluva s dôrazom na 10 Božích prikázaní je veľmi žiadanou tematikou na knižnom trhu. Dobre spracovaná je aj Nová zmluva. Texty sú aj s aplikáciami pre osobný postoj k Božím pravdám.
Ing. Jozef Kováč, riaditeľ Detskej misie

Reč knižky je kultivovaná, príjemná a láskavá. Autor nás kapitolu po kapitole citlivo prináša svetlo do našej temnoty. Veľmi sviežo pôsobia básničky, ktoré dopĺňajú a obohacujú text. Skutočne by mohla byť učebnicou náboženstva na 1. stupni štátnych škôl. Dá sa veľmi pekne použiť v každom ročníku, pri rôznom stupni vedomostí žiaka, keďže je spracovaná viac tematicky, ako študijne chronologicky. Myslím, že je ideálna pre vyučovanie v zmiešaných triedach.

Kód Kód: 30877
Kategória: Kategórie kníh

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: