Silvia Havelková - Školienkine dobrodružstvá

Vydavateľ: 2009 FourBrain
Ilustrácie: Denysa Križanová, Milada Mercellová

Počet strán: 128
Náklad: - (Vydanie druhé)
Väzba: brožovaná

Váha: - kg

Stav: veľmi pekný, málinko buchnuté rohy, inak v poriadku

€6
Skladom (1 ks)

Kniha Školienkine dobrodružstvá je zbierkou 30 rozprávkových príbehov o Lienke Školienke. Hlavnou hrdinkou je malá Lienka Školienka, ktorá sa jedného dňa rozhodne, že bude prváčkou a začne chodiť do školy. Spolu so svojimi spolužiakmi prežíva príjemné i nepríjemné situácie, ktoré prináša školský život prváka a Školienka ich musí riešiť. Školienka nie je rozhodne vzorná školáčka a musí sa vysporiadať s mnohými problémami. Zaspí ráno do školy, musí si zvyknúť na nové prostredie, hľadá si kamarátov, učí sa trpezlivosti, zápasí s písaním prvých písmen, musí prísť na to, ako sa učiť... V knihe sa zoznamuje s mnohými kamarátmi: Čmeľom Kolomeľom, Muchou Bombuchou, Moľou Zojou, Mravcom Vymýšľavcom, Slimákom Jeremiášom, Koníkom Cypriánom. S každým novým priateľstvom sa Školienka stáva lepšou, silnejšou a skúsenejšou. Zistí, že jedovatým Konvalinkám sa treba vyhýbať, čo sa stane, keď si niektor hrkne vína, aká vie byť voda nebezpečná.

Táto kniha by rozhodne nemala chýbať rodičom, ktorí pripravujú svoje dieťa na vstup do školy a hľadajú spôsob, ako čo najľahšie zvládať prvé týždne školskej dochádzky. V školskej praxi kniha plní funkciu učebnice vo vzdelávacom programe pre 1. ročník (vhodné aj pre 2. ročník) pod názvom Školienka. V súčasnosti sa na mnohých školách Slovenska vyučuje samostatný vyučovací predmet Školienka.

V knihe sú pútavé príbehy so zameraním na prírodovedné vzdelávanie (Školienka a sychravé počasie, Ako si Školienka uvedomila, že plynie čas), environmentálne zameranie (Školienka a nebezpečný kanister), ochranu života a zdravia (Školienka a Vitamínové údolie, Školienka a veľká voda), dopravnú výchovu (Školienka a dopravná výchova), multikultúrnu výchovu (Ako Školienka zistila, že ľudia majú rôzne zvyky), prevencia proti drogám a závislostiam (Školienka a konvalinka, Ako sa Školienka oddala virtuálnemu svetu, O tom, ako si Bombucha hrkla vína), sviatky (Školienka a Mikulášska nádielka, Školienka a Vianoce, Ako sa Školienka bála strašidla) a iné.

Kód Kód: 14476
Kategória: Kategórie kníh

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: