Oceán

Novinka
ocean

Odkrývanie tajomstiev poslednej divočiny sveta

Vydavateľ: 2007 Ikar

Počet strán: 520
Náklad: - (Vydanie -)
Väzba: tvrdá, s prebalom

Váha: - kg

Stav: veľmi pekný, málinko buchnuté rohy, malé ohnutia na prebale, inak v poriadku

€60
Skladom (1 ks)

ÚŽASNÁ, STRHUJÚCA publikácia s nepredstaviteľne širokým záberom a nádhernými obrázkami – to je Oceán. Kniha, s ktorou sa vydáte na neuveriteľnú cestu do hlbín úžasného morského sveta.

SVET VODY
OCEÁN vám poodhalí všetky tajomstvá a divy morí: od mangrovových močarín po oceánske dno, od mäkkýšov po lamantína, od atlantického dopravníka po hurikán Katrina. Vysvetlí silu oceánov a ich význam pre našu planétu – oceány sú kolískou života na Zemi, rozhodujúcim faktorom nášho podnebia a napokon životne dôležitým, ale čoraz krehkejším zdrojom pre celé ľudstvo. Spoznáte najrozmanitejšie stránky oceánov – geológiu morského dna a interakciu medzi oceánmi a atmosférou, oboznámite sa s mimoriadnou rôznorodosťou života v mori.

FANTASTICKÁ PASTVA PRE OČI
OCEÁN poskytuje pohľady vyvolávajúce posvätnú úctu k tajomnému svetu, ktorý málokto z nás zakúsil. Prekrásne fotografie velebia dramatickosť a krásu mora, kým vecné ilustrácie a mapy vytvorené na základe najnovších údajov z družíc približujú rôzne prírodné javy a procesy. Ich škála siaha od umelých ostrovov po globálne otepľovanie, od koralových útesov po prílivové bystriny.Vynorí sa vám celostný obraz oceánov, ktorý vás vovedie do centra jedinečného, ničomu nepodobného sveta.

Pútavá, myšlienkovo podnetná encyklopédia Oceán vrhá lúč jasného, odhaľujúceho svetla na ríšu hlbín, ktorá stále vyvoláva vzrušenie a údiv.
Úvod napísal Fabien Cousteau.

Kód Kód: 35049
Kategória: PONUKA KNÍH